راه‌های رسیدن به معماری، به تعداد معمارهاست

محسن خزدوز
02:0047430

There are many paths to a multifaceted career in architecture, just as diverse as the field itself | An interview with Ali Sheikholeslam, Kasra Ebrahimi and Shervin Hosseini

گفت‌وگو با علی شیخ‌الاسلام، کسری ابراهیمی و شروین حسینی

مدیر پانل: ادیب ایروانی و محسن خزدوز

 

شیخ‌الاسلام: نسل جوان امروز بسیار متفاوت است و هوش و گیرایی بالایی برای یادگرفتن تمام تکنیک‌ها و هنرها دارد. خب این نشان می‌دهد که هر لحظه در حال کشف استعدادهای خود در زمینه‌های مختلف است. می‌تواند آدمی چندجانبه باشد و خیلی از فعالیت‌ها را دنبال کند یا فقط روی یک بخش تمرکز کند و درعین‌حال از آن لذت هم ببرد. آنچه اهمیت دارد، کسب تجربه است و بیشترین لذت‌ها را می‌توان در کار گروهی تجربه کرد.

ابراهیمی: توصیۀ من این است که هر زمان، یعنی پس از انجام دادن یک کار در یک بازۀ زمانی مشخص، احساس کردید که صبح به‌سختی و بدون رغبت به محل کارتان می‌روید و دیگر از انجام دادن آن کار لذت کافی را نمی‌برید، آنجا دیگر جای شما و آن کار دیگر کار شما نیست و این لحظۀ خداحافظی است. به نظر من مهم این است که بفهمید چه می‌خواهید و تکلیف‌تان با خودتان مشخص باشد. لذت آنجایی معنا پیدا می‌کند که شما از عملکرد خود و با خود خوشحال باشید.

حسینی: وقتی شیوۀ انجام دادن یک کار را به‌خوبی بلد باشید به ثروت می‌رسید و وقتی انگیزه و علاقه برای دنبال کردن کاری را داشته باشید به شهرت خواهید رسید و ویژگی مشترک در هردو، احساس رضایت است. اما بهتر است این‌طور بپرسیم: معماری، شهرت یا شهوت؟ به باور من شهوت. تا زمانی که شهوت و انگیزه برای انجام دادن کاری را نداشته باشید، احساس رضایت را هم تجربه نخواهید کرد و این تنها محدود به حوزۀ معماری نمی‌شود.


عکاس: مهسا مرادی

لینک کوتاه
https://koochemag.ir/?p=13454

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند