.

آرش نصیری
01:274510

نظر داوران مسابقۀ «طراحی آپارتمان کار و زندگی کوچک‌اندازه در محلۀ اتابک تهران»

آرش نصیری:

در ابتدا تصور می‌کردم که محدودیت‌های متعددی که در برنامه و زمینۀ پروژه وجود‌ دارد، در نهایت باعث کاهش کیفیت آثار ارسالی شود، اما با دیدن آثار شرکت‌کنندگان نظرم تغییر کرد و در طول مسابقه با پروژه‌های بسیاری مواجه شدم که کیفیت بالایی در لایۀ ایده‌پردازی و پرداخت داشتند.
همان‌طور که در شروع مسیرمان در فرایند داوری عنوان کرده بودم، مهم‌ترین موضوع برایم ایده‌ای بود که هر شرکت‌کننده برای طرحِ مسئلۀ خود روی موضوع مسابقه در نظر گرفته بود. به نظرم اینکه بتوانیم رد پای اندیشیدن در باب موضوع مسابقه را از مسیر ایده‌ای روشن و فضامند دنبال کنیم، بسیار واجد ارزش است. 

خب محلۀ اتابک وضعیت خاصی داشت که اضافه شدن یک برنامۀ مسئله‌دار مثل ترکیب عرصۀ کار و زندگی می‌توانست خود موضوعی چالش‌برانگیز باشد؛ به همین دلیل به نظرم این موضوع بسیار مهم بود که در وهلۀ اول، پدیدآورندۀ اثر با ایدۀ صریح و شفاف سراغ این موضوع برود و در وهلۀ دوم، این برایم مهم بود که چگونه می‌توانستید توسعه و تدقیق این ایده را در طرح دنبال کرده و مشاهده کنید و برایم جالب بود که برخی از طرح‌ها این موضوع را هم دنبال کرده بودند که پس از اجرا و توسعۀ طراحی خود در ساحت بزرگ‌تر محله و ارتباط آن با شهر، چه اتفاقی خواهد افتاد […]

لینک کوتاه
https://koochemag.ir/?p=10589

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند