فراخوان پذیرش مقاله (شماره 2)

03:498910

پروندۀ کوچه سوم: خانۀ من کجاست؟ نقدی بر معماری آپارتمان‌نشینی امروز

خانه در گستره‌ای وسیع تحت نفوذ دسته‌ای از شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است که چشم‌پوشیدن از آن‌ها ممکن نیست. امروزه در شرایط انفجار جمعیت، مشکلات اقتصادی، تورم، بیکاری، تحریم و…، اغلب مردم کارکردهای اصلی خانگی مانند خوردن و سرگرمی را در تسهیلات شهری غیر از خانه انجام می‌دهند و خانه آخرین پناهگاه بشر شده است. بنابراین مسئولین و معماران باید تمامی جنبه‌های جامعه را برای امکان تأمین حق مسکن مطلوب برای شهروندان بررسی و مطالعه کنند. در این راستا کوچه در پی پرداختن به این معضل همیشگی و همواره رو به تزاید است. لذا از علاقه‌مندان به نگارش مقاله در مجلۀ فرهنگی کوچه، دعوت می‌شود تا مقالات خود را در خصوص آپارتمان به مجله ارسال نمایند.

راهنمای نگارش جستار

عنوان؛ خطابی یا شعرگونه باشد. مثال: بردمن؛ فضیلت غیره منتظره جهل

رویکرد موردکاوی (مطالعه موردی) در نگارش جستار؛ با هدف برقراری پل ارتباطی بین مطالعات کتابخانه‌ای از یک‌سو و اطلاعات زندگی واقعی از سوی دیگر که خواندن متن را برای مخاطبین عمومی و غیرمتخصص تسهیل کند.

حفظ اصول جستار نویسی؛ که در آن استدلال‌های شخصی، احساسات شخصی، سلیقه‌ها و تجربه‌های فردی نویسنده به سبک خودمانی مطرح شده باشد.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­متن مقاله: تعداد کلمات 700 حداقل و حداکثر 1200

تصویر: ارسال 3-2 تصویر با رزولوشن 300dpi مرتبط با مقاله که توسط نویسنده عکاسی شده باشد یا عکاس آن مشخص و اجازۀ انتشار آن کسب شده باشد.

منابع: (درصورت وجود) در انتهای مقاله تحت عنوان «منابع» آورده شوند.

پیوست: از پیوست استفاده نکنید.

نکات مهم:

  • موضوع اصلی مقاله رویکرد انتقادی به وضعیت آپارتمان (از دیسیپلین معماری، شهرسازی، اقتصادی، انسان‌شناسی و اجتماعی) از نوع متعارف و مرسوم آن در کلان‌شهرهای ایران است که بین 5-3 طبقه را شامل می‌شود.
  • پرداختن به گونه‌های ویلایی و تک خانواری، بلندمرتبه (بیش از 10 طبقه)، مجتمع مسکونی (بیش از 40 واحد)، شهرک (مانند اکباتان، مسکن مهر و شهرک‌های سازمانی) و مسکن حاشیه‌نشینی شامل این پرونده نیست. مجله مقالاتی که به این موضوعات پرداخته‌اند را منتشر نخواهد کرد.
  • موضوع آپارتمان به لحاظ زمانی از اولین گونه‌های آن در ایران تا حال حاضر قابل بررسی است.
  • مقالات ارسال شده به صلاحدید سردبیر ممکن است نیاز به ویرایش یا بازنگری محتوایی داشته باشند. لذا اگر زمان لازم برای ویرایش را ندارید از ارسال مقاله خودداری نمایید.
  • توصیه می‌شود شمارۀ اول یا دوم کوچه را برای آشنایی بیشتر به سبک و شیوۀ نگارش مورد نظر مجله مطالعه نمایید.
  • نویسنده (پدیدآورنده) مالک حق معنوی نوشته‌های خود است و حقوق معنوی پدیدآورنده محدود به زمان و مکان نیست و غیر قابل انتقال است.
  • نویسنده (پدیدآورنده) حقوق مادی خود را به مجلۀ فرهنگی کوچه‌باغ هنر و اندیشه به شمارۀ ثبت 81831 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار می‌کند. نویسنده اجازه انتشار نوشته‌هایی که در مجله منتشر شده باشد را به‌صورت فیزیکی و یا در فضای مجازی (سایت شخصی، اینستاگرام و غیره) ندارد.
  • نویسنده (پدیدآورنده) فقط مجاز به انتشار عنوان و حداکثر 100 کلمه از مقاله خود در فضای مجازی است.

تاریخ مهم: حداکثر مهلت نگارش و ارسال مقالات تا تاریخ 1399/04/20 است.

مقالات خود را در قالب فایل Word به ایمیل koochemag@yahoo.com ارسال نمایید.

لینک کوتاه
https://koochemag.ir/?p=3952